Szkoła języka rosyjskiego „Kalina” powstała z miłości do języka rosyjskiego i z pasji do przekazywania wiedzy o jego tajnikach innym. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo nasza oferta jest bardzo szeroka. Proponujemy kursy zarówno dla dzieci, uczniów i maturzystów, jak i dla osób dorosłych, w tym dla klientów korporacyjnych. Zajęcia prowadzimy w formie stacjonarnej lub online.

„Kalina” to szkoła, w której jakość stanowi najcenniejszą wartość, dlatego też współpracujemy z najlepszymi filologami, metodykami i native speakerami z Łodzi i okolic, którzy z ogromnym zamiłowaniem i twórczym entuzjazmem oddają się swojej największej pasji – nauczaniu języka rosyjskiego.

Dla nas najważniejszy jesteś Ty – Uczestnik naszego kursu, a naszym nadrzędnym celem jest stworzenie takiego kursu i takich zajęć, abyś z chęcią i zapałem wzbogacał swoją wiedzę o języku rosyjskim. Z nami nauczysz się mówić i pisać w języku, jakim na całym świecie posługuje się prawie 300 milionów osób. Daj się namówić na podróż pełną przygód i dołącz do nas już dziś!

Jak wyglądają zajęcia w Kalinie? Kreatywnie!

Każde zajęcia rozpoczynamy od rozgrzewki integracyjnej. Punktem wyjścia do rozmowy są tematy bieżące, czyli te, które dotyczą naszych zwykłych, codziennych spraw. Lubimy wtedy pytać o wydarzenia mijającego tygodnia, o plany na weekend czy choćby najbliższy wieczór. Taka rozgrzewka jest doskonałą okazją do tego, aby lepiej się poznać i dowiedzieć czegoś ciekawego.

Drugim etapem jest powtórzenie. Ten etap jest szczególnie ważny, ponieważ pomaga w zapamiętywaniu i porządkowaniu wiedzy. Przy powtórzeniu często stosujemy materiały dodatkowe, takie jak rysunki, zdjęcia, tablice, plansze,  lub też rozwiązujemy łamigłówkę, rebus czy krzyżówkę. Dzięki temu, że materiał dotyczy już zrealizowanego przez nas tematu, skutecznie przypominamy sobie najważniejsze zagadnienia, słowa i zwroty. Ostatnim elementem powtórzenia jest sprawdzenie pracy domowej i jej omówienie.

Trzecim etapem zajęć jest wstęp do nowego tematu. Chcąc zaciekawić uczestników nowym zagadnieniem staramy się ich zaskoczyć lub zaintrygować. W osiągnięciu celu pomaga nam fragment filmu lub audycji radiowej, opowiedzenie historii, anegdoty lub podanie np. nowego frazeologizmu albo zagadki rysunkowej. W trakcie jej rozwiązywania następuje zwykle burza mózgów, która jest świetnym punktem wyjścia do analizy nowego tematu.

Czwarty etap to omówienie nowego tematu. Jest to część podstawowa każdych zajęć, na których czytamy i analizujemy różne teksty, wykresy, diagramy, a także omawiamy nową leksykę, uczymy się odmiany nowych słów i robimy ćwiczenia utrwalające. Na tym etapie często układamy dialogi lub prowadzimy ożywione dyskusje na podany temat.

Ostatnim etapem zajęć jest czas na relaks. To bardzo dobry moment na zwolnienie tempa i dobrą zabawę! Tu często korzystamy z tabletu zaopatrzonego w aplikacje do nauki rosyjskiego. Jedną z nich jest nasza ulubiona gra „wisielec”. Ponadto często prezentujemy naszym uczniom słowniki multimedialne i zabawy z nimi związane, np. w dobieranie słów do obrazków czy wpisywanie brakujących liter. Z grupami bardziej zaawansowanymi słuchamy radia rosyjskiego lub też pokazujemy nowe klipy muzyczne. Od lat korzystamy również a aplikacji quizlet i kahoot, a ostatnio bardzo spodobał nam się również padlet. Możliwości jest całe mnóstwo, a my chętnie z nich korzystamy