Poznaj sześć porad, dzięki którym nauka języka rosyjskiego będzie skuteczniejsza i jeszcze bardziej przyjemna:

Poznaj sześć porad, dzięki którym nauka języka rosyjskiego będzie skuteczniejsza i jeszcze bardziej przyjemna:

Ucz się języka tak często, jak tylko się da. Korzystniej jest uczyć się codziennie nawet po 10 min, niż raz w tygodniu przysiąść na godzinę. Słuchaj radia rosyjskiego (ja korzystam z aplikacji w telefonie o nazwie „Radio Rosja”), czytaj gazety rosyjskie (np. http://www.ostanowka.pl/ – dostępna również w Empiku), korzystaj z rosyjskiego internetu (kanały informacyjne to np. https://www.1tv.ru/, https://www.5-tv.ru/, http://tvkultura.ru/, http://ru.tv/) oglądaj filmy i seriale (nawet te dla dzieci, np. „Смешарики”), działaj! Twój mózg łatwiej zakoduje informacje, które docierają do niego częściej, niż te, o których przypominasz sobie rzadko;

Świetnie byłoby, jeśli z nauką rosyjskiego związany byłby jakiś konkretny cel, który podziała na Ciebie jak motywator. Może być to zbliżający się wyjazd na wschód, zmiana pracy na tę, w której pracują osoby rosyjskojęzyczne albo zbliżający się ważny egzamin, na którym chcesz dobrze wypaść;

Naucz się korzystać z klawiatury rosyjskiej najszybciej, jak to możliwe. Możesz sobie kupić oddzielną klawiaturę z literami rosyjskimi lub też dokupić naklejki na klawiaturę, którą masz. Dzisiaj bez internetu ani rusz, dlatego w „Kalinie” już na zajęciach z początkującymi ćwiczymy korzystanie z klawiatury rosyjskiej. Jest to dość czasochłonne, ale bardzo pomocne w nauce języka;

Nie samym internetem człowiek żyje. Ważne, abyś ucząc się rosyjskiego korzystał z porządnych podręczników i materiałów dodatkowych. My stawiamy zwykle na rosyjskich autorów, jednak dla poziomów początkujących odpowiednie będą również podręczniki pisane przez Polaków, bo ich forma może być dla Was (początkujących) o wiele przystępniejsza. Warto zaopatrzyć się również w odpowiedni słownik, ale nie tylko ten polsko-rosyjski i rosyjsko-polski. Warto mieć w swojej biblioteczce np. słownik frazeologiczny, tablice gramatyczne wraz z podręcznikiem do nauki rosyjskiej gramatyki oraz moje ulubione-słowniki tematyczne i obrazkowe. Księgarnię, którą mogę wam polecić jest https://www.ksiegarniarosyjska.pl/ Ważne - nie chowaj książek głęboko w szafie, im bliżej Was będą i im bardziej na widoku, tym częściej będziesz do nich zaglądać:)

Używaj języka rosyjskiego najczęściej, jak się da. A da się, bo teraz (przynajmniej w Łodzi) można spotkać sporo osób, które go znają. Może ktoś zapyta Cię o drogę lub poprosi o pomoc przy kupnie biletu? Nie zastanawiaj się – działaj! Będzie to świetna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe i jednocześnie komuś pomóc.

Zapisz się na kurs języka rosyjskiego w Kalinie. W grupie będzie ci raźniej i weselej. Poza tym będziesz miał obok siebie kompetentnego lektora – osobę, która podpowie i pomoże zrozumieć zawiłości języka rosyjskiego.


<< POWRÓT

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ciasteczka

zgoda