O początkach pracy z dziećmi…

Kilka lat temu zadzwoniła do mnie mama pewnego chłopca i powiedziała: „Proszę Pani, mojego syna interesuje język rosyjski, lubi oglądać rosyjskie bajki, nawet piosenki wpadają mu w ucho. Czy prowadzą Państwo zajęcia dla dzieci? Myślę, że coś takiego mogłoby mu się spodobać”. Wtedy nie prowadziliśmy jeszcze zajęć dla najmłodszych, ale podjęłam wyzwanie i zgodziłam się! Teraz (po latach) myślę, że to była bardzo dobra decyzja. Dlaczego? Bo naszemu bohaterowi (tak, jak sądziła jego mama) spodobało się, i to bardzo – w Kalinie uczy się już czwarty rok i nie zatrzymuje się – już po wakacjach wracamy do naszych cotygodniowych, środowych spotkań:) Nauka rosyjskiego sprawia mu ogromną radość i satysfakcję, a o to nam przede wszystkim chodziło!

O dzieciach słów kilka…

Dzieci są bardzo wdzięcznymi, ale też wymagającymi uczniami. Myślę, że nie byłoby mi łatwo uczyć dzieci, gdybym sama ich nie miała i nie doświadczała tego, czego doświadczają inne mamy i ojcowie „na własnej skórze”. Pracując już kilka lat z dziećmi, a także wychowując własne, wiem jedno - dziecko to cudowne i subtelne zjawisko. Niebywale szczere i prawdziwe w uczuciach, empatyczne, chłonne, kreatywne i ciekawe świata. Ale również pomysłowe, spostrzegawcze, pełne emocji i pasji. Te wszystkie cechy pomagają mu w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu wielu różnych umiejętności. Ja, jako lektor, ale przede wszystkim jako mama staram się w nauczaniu dzieci być przede wszystkim wskazówką i oparciem. Praca z dziećmi nie jest prosta – wymaga dużej spostrzegawczości, wrażliwości i zrozumienia. Ale za to obserwacja tego, jak młody człowiek zapamiętuje pierwsze słowa, wypowiada pierwsze zdania po rosyjsku, prawidłowo intonuje, czyta i pisze (bądź co bądź trudną) cyrylicą uskrzydla i cieszy tak, jak niewiele rzeczy w życiu. Nam praca z dziećmi przynosi dużą satysfakcję, ale twoja pociecha zyska równie wiele:

Konkludując…

Od czasu pojawienia się naszego najmłodszego ucznia grupa jemu podobnych znacząco się powiększyła. Co ciekawe – większość stanowią chłopcy, ale mamy też kilka dziewczynek. Na przestrzeni lat zaczęliśmy prowadzić zajęcia z dojazdem, a ostatnio również online. Możliwości jest wiele, zatem jeśli masz ochotę do nas dołączyć, młody człowieku, zapraszamy Cię serdecznie – u nas jesteś zawsze mile widzianym gościem! Staramy się być elastyczni, dlatego też zajęcia mogą odbywać się:

Zajęcia mogą być prowadzone w ciągu tygodnia lub w soboty. Spotkania odbywają się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu i trwają od 45 do 60 minut. Częstotliwość i czas trwania zajęć ustalamy przed pierwszym spotkaniem, a jeśli zachodzi taka potrzeba - modyfikujemy je na bieżąco. Do miłego zobaczenia!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ciasteczka

zgoda