Szkolne perypetie maturzystów

Egzamin maturalny to w życiu młodego człowieka szczególnie ważne wydarzenie. Niektórzy z Was planują zdawać na maturze właśnie język rosyjski. To bardzo dobra decyzja, ponieważ rosyjski jest niebywale popularnym i bardzo rozpowszechnionym językiem na całym świecie. Ogółem posługuje się nim od 250 do nawet 300 milionów ludzi! Ta liczba robi wrażenie, prawda? Zanim jednak przejdziemy do samego egzaminu, chcę przytoczyć Wam wypowiedzi maturzystów, którzy zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc:

W mojej szkole nie ma rosyjskiego, a ja chcę go zdawać na maturze”.

Rosyjski mam tylko dwa razy w tygodniu, a to za mało, żeby dobrze przygotować się do matury”.

Chcę zdawać język rosyjski na poziomie rozszerzonym, ale w mojej szkole nie prowadzi się zajęć przygotowujących do tego egzaminu”.

Na studia, na które chcę się dostać, wymagają dobrze zdanej matury z dwóch języków. Oprócz angielskiego będę pisać egzamin z języka rosyjskiego i chcę się do niego dobrze przygotować”.

Niestety 30 lat temu nie udało mi się podejść do matury. Teraz przyszedł czas, by zrobić coś dla siebie. Czy przygotowujecie Państwo do matury z języka rosyjskiego również osoby starsze?

Jak sami zauważyliście, na przestrzeni lat język rosyjski został wyparty ze szkół przez inne, głównie zachodnie języki. Czasy się zmieniły – kiedyś w szkołach (co pamiętają nasi dziadkowie) był do wyboru tylko jeden język – rosyjski właśnie! Dziś w wielu z nich języka rosyjskiego w ogóle nie ma, a jeśli już jest w ofercie, to często w bardzo małym, niewystarczającym wymiarze godzin. Osoby chcące zdawać język rosyjski na maturze nie mają więc łatwego zadania, nie mówiąc już o tych, którzy chcą go zdawać na poziomie rozszerzonym… Potrzeby osób zdających rosyjski na maturze są duże i jak już wspomnieliśmy, przez szkoły państwowe często trudne do zaspokojenia. Nie chcemy oceniać tej sytuacji, bo i tak zmienić jej nie możemy. Niemniej wychodząc naprzeciw maturzystom i ich potrzebom przygotowaliśmy w ofercie zajęcia właśnie dla nich!

„Decyduję się! Jak będą wyglądać zajęcia?”

Drogi maturzysto, naszym celem jest dobre przygotowanie Cię do egzaminu. W związku z tym zajęcia maturalne będą miały formę intensywnych warsztatów. Na spotkaniach z lektorem będziesz opracowywać oryginalne materiały i arkusze, które wykorzystywane są na maturze. Na pierwszym spotkaniu dokładnie zapoznamy Cię z wymogami i strukturą egzaminu, pokażemy różne typy zadań i techniki ich rozwiązywania oraz objaśnimy zasady oceniania. Na zajęciach będziesz przygotowywać się zarówno do egzaminu pisemnego, jak i ustnego, jednak szczególną uwagę zwrócimy na te zadania, które sprawią Ci największe trudności. Sporo czasu poświęcimy również wypowiedzi pisemnej, bo z doświadczenia wiemy, że właśnie jej maturzyści obawiają się najbardziej.

Kiedy najlepiej się zapisać na kurs maturalny z języka rosyjskiego?

To proste - najwcześniej, jak to możliwe. Przygotowując się do tak ważnego egzaminu obowiązuje zasada - im wcześniej, tym lepiej. Dzięki temu mamy pewność, że do egzaminu wyrobimy się ze wszystkimi tematami, a to daje większe bezpieczeństwo i spokój na egzaminie:) Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, to mogą one odbywać się w formie stacjonarnej lub online, raz lub dwa razy w tygodniu. Zwykle trwają od półtorej do dwóch godzin. Na kurs zapisujemy indywidualnie, w parach lub grupach. Tak więc jeśli masz koleżanki/kolegów, którzy podobnie jak Ty przygotowują się do matury z języka rosyjskiego to śmiało zaproś ich do udziału w naszym kursie. W celu umówienia się na pierwsze spotkanie zadzwoń do nas lub napisz. Wspólnie ustalimy dogodny termin i zaczniemy działać, tym razem już RAZEM!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ciasteczka

zgoda