Nauka polskiego po ukraińsku

Kursy języka polskiego
Dzień dobry!

Українська версія

Bardzo mi miło, że jesteś na naszej stronie. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej smile Poznajmy się: ja nazywam się Anna Tomasik, jestem Polką i od 2016-go roku tworze miejsce pełne pasji – szkołę języka rosyjskiego Kalina. Dzięki znajomości języka rosyjskiego miałam możliwość w 2010 roku wyjechać do miejsca, które skradło moje serce i pozostawiło piękne wspomnienia na dłużej. Mówię o Kijowie, w którym jeszcze jako studentka rusycystyki na Uniwersytecie Łódzkim miałam możliwość uczyć się języka rosyjskiego, ale także ukraińskiego i polskiego.

Podczas półrocznej praktyki językowej miałam okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, których dobro i otwarte serca wspominam do dziś smile Pomimo tego, że do Ukrainy pojechałam sama nigdy nie czułam się tam samotna. Ukraińcy traktowali mnie jak gościa, to było dla mnie bardzo miłe i niezapomniane doświadczenie! Zachwyciły mnie tam przede wszystkim młode kobiety: pragnące rozwoju, patrzące przyszłość, twarde i bezkompromisowe. Te młode dziewczyny otwarcie mówiły o swoich planach, przyszłości i o tym, jak bardzo pragną dla siebie lepszego jutra. Miały ogromną motywację do nauki, a ich celem było dążenie do lepszego życia.

Dziś, w obliczu napaści Rosji na Ukrainę wielu z was przyjechało do Polski. Duża część z was mieszka w Łodzi. Są i tacy, którzy myślą o tym, aby w Łodzi pozostać na dłużej i właśnie tu budować swoją przyszłość. Aby było wam łatwiej osiągnąć wymarzone cele warto nauczyć się języka polskiego. Jego znajomość (choćby na podstawowym poziomie) znacząco zwiększy wasze możliwości w znalezieniu pracy, mieszkania czy dobrej szkoły dla dzieci. Odpowiadając na potrzeby was-naszych przyjaciół ze wschodu pragniemy zaproponować wam kursy szyte na miarę: kursy języka polskiego dla Ukraińców. Jest to nasz pilotażowy projekt, ale będąc już 6 lat na rynku łódzkim jako szkoła językowa mamy duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnych, kursów i warsztatów językowych, dlatego nie boimy się nowych wyzwań. Nasza szkoła jest mała, kameralna, a nasze zajęcia są prowadzone w niewielkich, zwykle 4 lub 5 osobowych grupach. Najliczniejsza nasza grupa liczyła (zaledwie) 7 osób. To nasza zaleta, bo dzięki temu mamy czas na to, aby każdego z was poznać i stworzyć przyjazne warunki do pracy u nauki.

Zawodowo jako właściciel szkoły kalina związana jestem z językiem rosyjskim. Języka ukraińskiego uczyłam się krótko, czas też zrobił swoje-wielu rzeczy już nie pamiętam. Dlatego też ten tekst przetłumaczyła dla was Wiktoria, która od wielu lat mieszka w Polsce, chociaż sama jest Ukrainką. Wiktoria opanowała znajomość języka polskiego do perfekcji i to ona jako pierwsza wprowadzi was w świat naszego pięknego języka polskiego. To ona poprowadzi kursy i zajęcia wakacyjne, które znajdziesz w naszym grafiku. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje wieloma sukcesami, z których będziemy mogli cieszyć się wspólnie.

Jeśli chcesz zapisać się na kurs zadzwoń do mnie pod nr 660-879-846 lub napisz na biuro@szkola-kalina.pl.


Cennik

Nazwa kursuDni zajęćGodziny zajęćData rozpoczęcia kursuLiczba godzinCena
A1 - kurs sobotni sobota 10:00-12:00 01.10.2022 32*45 min. 3*240 zł (240 zł za miesiąc nauki)
A1 – kurs niedzielny niedziela 10:00-12:00 02.10.2022 32*45 min. 3*240 zł (240 zł za miesiąc nauki)
Indywidualny kurs dla dorosłych do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*60 min. 70 zł
Indywidualny kurs dla dorosłych do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*90 min. 105 zł
Indywidualny kurs dla dorosłych do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*120 min. 140 zł
Zajęcia w parach dla dorosłych do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*60 min. 45 zł od osoby
Zajęcia w parach dla dorosłych do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*90 min. 70 zł od osoby
Zajęcia w grupach (dla trzech dorosłych osób) do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*60 min. 40 zł od osoby
Zajęcia w grupach (dla trzech dorosłych osób) do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*90 min. 60 zł od osoby
Indywidualny kurs dla dzieci do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*45 min. 60 zł
Indywidualny kurs dla dzieci do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*60 min. 70 zł
Zajęcia w parach dla dzieci do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*45 min. 40 zł od osoby
Zajęcia w parach dla dzieci do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*60 min. 45 zł od osoby
Zajęcia w mini grupach dla dzieci do ustalenia do ustalenia do ustalenia 1*45 min. 30 zł od osoby
Zajęcia w mini grupach dla dzieci Do ustalenia Do ustalenia Do ustalenia 1*60 min. 40 zł od osoby

Witaj mój drogi przyjacielu!

Lektorka języka polskiego

Bardzo mi miło, że odwiedziłeś naszą szkołę! Czas nie tylko nauczyć się i zrozumieć język polski, ale także się poznać! Nazywam się Victoria, urodziłem się na Ukrainie w dużym mieście Dnieprodzierżyńsk, ale dorastałam w regionie Kirowogradu. Przeprowadzka do Polski była spontaniczną decyzją. Pod koniec nauki w miejscowym liceum udało mi się poznać dziewczynę, która studiowała na polskiej uczelni. Opowieść o Polsce zainspirowała mnie i zmotywowała na tyle, że postanowiłam zrobić wszystko na własną rękę, aby zdać egzaminy wstępne i przyjechać do Polski

Było mi ciężko, ale przecież marzenia z w końcu się spełniają! Przyjazd do Polski nie należał do najprostszych. W 2013 roku Ukraińcy praktycznie nie podróżowali do Polski. Bazując na moich doświadczeniach dot. nauki polskiego stworzyłem własną technikę opanowania tego języka i po opanowaniu gramatyki w błyskawiczny tempie sześciu miesięcy wyruszyłam w dorosłe życie do Warszawy. Od 10 lat mieszkam w RP, a od 5 lat to właśnie Łódź jest moim drugim domem. Tam wyszłam za mąż i kupiłam swój kącik. Miasto Łódź jest kulturalną stolicą Polski, to tutaj udało mi się wzbogacić swoją znajomość języka polskiego do poziomu C1.

Pod koniec 2016 roku ukończyłam Uczelnie im. Ryszarda Łazarskiego na kierunku stosunków międzynarodowych. Po przybyciu do Łodzi z łatwością znalazłam miejsce na kontynuowanie studiów magisterskich. Realizacja projektów biznesowych i tematy społeczno-socjalne to dziś moje kluczowe credo. Przez cały czas pomagam również innym uczyć się języka i doskonalić ich wiedzę. Chcę podzielić się z Wami moją wiedzą. Zajęcia indywidualne i grupowe pomogą Ci uwolnić swój potencjał. Uważam się za osobę otwartą, a to pomoże nam znaleźć wspólny język. Bardzo kocham dzieci, razem z przyjaciółmi często pomagamy domom dziecka. Kocham zwierzęta - w moim domu w regionie Kirowogradu zawsze było dużo zwierząt domowych. Więc teraz mam też: mopsa, buldoga francuskiego i kota.

Dziękuję bardzo za uwagę poświęconą naszemu projektowi, mam wielką nadzieję, że wkrótce spotkam się z Wami w naszej Sali wykładowej. Wybrany kurs dostosowany do Twoich potrzeb pomoże spełnić każde marzenie, sprawi, że Twój pobyt w Polsce będzie przyjemniejszy. Na zajęciach grupowych poznasz nowych przyjaciół i nie będziesz czuć się samotny. Wiem, że najtrudniej jest zacząć. Pamiętaj, że mogę ci pomóc!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Ciasteczka

zgoda